"Zdrowa Niedziela" w Bełchatowie w 2018 roku odbędzie się w niedzielę 7 października. W czasie trwania festynu profilaktycznego w godz. od 15:00 do 19:00 mieszkańcy Bełchatowa bez skierowania na placu Narutowicz i MCK będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym i skorzystać z bezpłatnej porady lekarskiej.
Z usług medycznych będą mogli skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Na najmłodszych czekać będą m.in. stomatolog, fizjoterapeuta, logopeda, a także pedagog i psycholog. Dorośli natomiast będą mogli skorzystać z konsultacji laryngologicznej, endokrynologicznej, neurologicznej czy kardiologicznej.
W specjalnie przygotowanych punktach medycznych będzie można wykonać pomiar poziomu glukozy we krwi, cholesterolu, badanie słuchu, usg. tarczycy czy sprawdzanie pojemności płuc. Kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne.
Tegoroczna „Zdrowa Niedziela” to już dziewiąta edycja festynu. W ubiegłym roku podczas jednego tylko popołudnia specjaliści udzielili blisko 500 porad. Wykonano też prawie 900 badań profilaktycznych.
„Zdrowa niedziela” jest już dziewiątym festynem profilaktycznym organizowanym w Bełchatowie. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku podczas festynu specjaliści udzielili blisko 500 porad. Wykonano też prawie 900 badań profilaktycznych.