Zbigniew Boniek został Honorowym Obywatelem Województwa Łódzkiego. Radni łódzkiego sejmiku wojewódzkiego 19 czerwca 2018 r. jednogłośnie przyjęli uchwałę o nadaniu tego tytułu Zbigniewowi Bońkowi, szefowi Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w przeszłości zasłużonemu piłkarzowi Widzewa Łódź. Z Widzewa  Zbigniew Boniek przeszedł do Włoch, gdzie grał w Juventusie i Romie, uzyskując światową renomę. Boniek jest jednym z tych polskich obywateli, którego nazwisko znane jest powszechnie na całym świecie.
Tytuł Honorowego Obywatela nadawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla regionu, jego rozwojowi i promocji. Uchwała sejmiku stwierdza, że Zbigniew Boniek do dziś cieszy się szacunkiem piłkarzy i kibiców. Były piłkarz niezmiennie podkreśla swoje związki z Łodzią i z Widzewem.
Ponieważ Zbigniew Boniek obecnie przebywa w Rosji wraz z narodową drużyną piłkarzy, obserwując piłkarskie mistrzostwa świata, tytuł zostanie wręczony w terminie późniejszym.
Zbigniew Boniek urodził się 3 marca 1956 r. w Bydgoszczy. Do Widzewa trafił z Zawiszy Bydgoszcz w roku 1975. W barwach Widzewa grał 7 lat. Z łódzkim klubem zdobył dwa razy tytuły mistrza Polski i strzelił 50 goli w 172 meczach.