Nowym wicestarostą powiatu bełchatowskiego został Jacek Bakalarczyk z PiS. Kandydata na stanowisko wicestarosty zgłosiła wybrana nowa Starosta Powiatu Bełchatowskiego Dorota Pędziwiatr z PiS. Za kandydaturą Jacka Bakalrczyka głosowało 14 radnych, przeciwko było 7 (1 głos był nieważny, w głosowaniu brało udział 22 radnych).
Do zarządu powiatu kandydatów Marka Jasińskiego, Radosława Herudzińskiego i Waldemara Wyczachowskiego również zgłosiła starosta powiatu bełchatowskiego.

Do zarządu powiatu weszli Marek Jasiński Plus (15 głosów za 7 przeciw) jako etatowy członek zarządu, Radosław Herudziński (14 głosów za 8 przeciw) jako nieetatowy członek zarządu. Do zarządu nie został wybrany ustępujący Starosta Powiatu Bełchatowskiego Waldemar Wychachowski (8 głosów za 14 przeciw). W ramach uzupełnienia kandydatów do zarządu została zgłoszona kandydatura Leszka Maciaszczyka z PiS, który w głosowaniu otrzymał 13 głosów. Przeciw kandydaturze głosowało 9 radnych.

Opozycja bez szans. Po wyborach powiat, miasto i gmina Bełchatów w rękach PiS. W powiecie ugrupowanie ma starostę, wicestarostę, dwóch członków zarządu, przewodniczącego rady, jednego z wiceprzewodniczących i 11 z 23 członków Rady Powiatu. Dzięki stworzonej koalicji z Plusem PiS zdobywa większość mandatów potrzebną do przegłosowania uchwał.

Koalicja PiS Plus - układ stanowisk i funkcji w powiecie bełchatowskim

Dorota Pędziwiatr           PiS - starosta
Jacek Bakalarczyk           PiS - wicestarosta
Radosław Herudziński     PiS - członek zarządu
Leszek Maciaszczyk        PiS - członek zarządu

Sławomir Malinowski      PiS - przewodniczący rady
Krzysztof Rybak             PiS - wiceprzewodniczący rady Powiatu

Adam Baryła                PiS
Małgorzata Filipek          PiS
Bogdan Stolarczyk            PiS
Zofia Szumigaj-Grochocka    PiS
Waldemar Wyczachowski        PiS


Marek Jasiński           Plus - członek zarządu
Renata Skalska          Plus - wiceprzewodnicząca rady powiatu
Marek Chrzanowski    Plus