Bełchatów KIDS i Bełchatów ART to dwa konkursy, których celem jest promocja miasta Bełchatowa, wspieranie młodych talentów, popularyzacja treści patriotycznych poprzez edukację najmłodszych i wykorzystanie nowych technologii.
Organizatorem konkursów jest, Prezydent Bełchatowa a motywem przewodnim obydwu konkursów są symbole miasta, jakimi są Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna.
Konkursy organizowane są z okazji uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mają ogólnopolski zasięg, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka, który trwać będzie od 21 do 23 września.
Konkurs plastyczny Bełchatów Kids to propozycja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w takich też dwóch kategoriach wyłonieni zostaną zwycięzcy. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, promującej Bełchatów. Autorzy mają dowolność w doborze i łączeniu różnego rodzaju technik, jakie wykorzystają w pracach, mogą to być np. rysunek, malarstwo, wycinanka, kolaż.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie http://www.belchatow.pl/aktualnosci/5807-zrob-rysunek-nakrec-film-o-belchatowie
Bełchatów Art kierowany jest do osób, które ukończyły 15 lat. Konkursowe zadanie polega na nakręceniu filmu promującego Bełchatów. Obraz nie może być dłuższy niż jedna minuta.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie http://www.belchatow.pl/aktualnosci/5807-zrob-rysunek-nakrec-film-o-belchatowie
Prace plastyczne i filmy oceniać będzie czteroosobowe jury. Za trzy pierwsze miejsca przewidziane są nagrody i wyróżnienia. Prace można nadsyłać do 24 sierpnia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 14 września, a laureaci odbiorą nagrody podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.