W Bełchatowie trwa walka o parkowanie samochodów. Po prostu jest za mało miejsc parkingowych. Auta stawiane są wszędzie tam, gdzie jest wolne miejsce, czasem niezgodnie z przepisami, co powoduje interwencje policji i nakładanie mandatów. Sami mieszkańcy dzwonią na policję i informują o złym parkowaniu. Policja przyjeżdża i wypisuje mandaty. Ludzie się denerwują.
Aby rozwiązać problem parkowania władze miasta kilkakrotnie organizowały spotkania z policją i strażą miejską. Kluczem do rozwiązania problemu jest zlikwidowanie tzw. stref zamieszkania na osiedlach, które nie pozwalają na parkowanie na ulicy w miejscu, w którym nie ma zakazu parkowania tylko tam, gdzie jest parking.
Magistrat chce zlikwidować strefy zamieszkania, a w ich miejsce wprowadzić strefy „Tempo 30”, ograniczające dopuszczalną prędkość do 30 km/h. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mieszkańcy będą mogli zgodnie z prawem parkować auta wzdłuż chodników czy jezdni. W ten sposób przybędzie miejsc do parkowania, które będzie też zgodne z prawem.
Wg zapewnień urzędu miasta taka strefa ma być testowana od marca na osiedlu Przytorze. Dodatkowo dla ul. Słowackiego, w okolicach bloków 10 i 12, zostanie rozważona propozycja poszerzenia jezdni, dzięki czemu możliwe będzie wygospodarowanie miejsca na dodatkowe miejsca postojowe wzdłuż krawędzi jezdni.
Także w marcu planowane jest wprowadzanie zmian w organizacji ruchu dla os. Dolnośląskiego, gdzie zostaną zlikwidowane strefy zamieszkania dla ulic Edwardów, W. Malczewskiej oraz drogi G823E, czyli dawnej ul. Bony prowadzącej od ul. Wojska Polskiego do bl. 333. W drugiej kolejności na wytypowanym fragmencie osiedla wprowadzone zostaną oznakowania skrzyżowań równorzędnych.
Na przełomie marca i kwietnia urzędnicy planują zorganizować spotkania ze wspólnotami mieszkańców z osiedla Dolnośląskiego, policją i strażą miejską.
Władze Bełchatowa podkreślają, że nie jest możliwe wybudowanie parkingów wszędzie tam, gdzie chcą mieszkańcy. Ale na ile to jest możliwe, to te inwestycje są realizowane i znajdują się w planie inwestycyjnym miasta. W roku 2018 ma być wybudowanych około 200 większych i mniejszych parkingów w różnych punktach miasta.