Dziś rozpoczęła się w Bełchatowie ogólnopolska społeczna akcja „Wymiana ciepła”. Udział w niej może wziąć każdy, kto chciałby podzielić się zimowymi ubraniami, i każdy, kto tych ubrań potrzebuje. Do punktu wymiany ciepła można oddać, płaszcze, kurtki, kożuchy, czapki, szaliki, rękawiczki, swetry, bluzy, polary, także buty, a nawet koce.
Celem ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła” jest przekazanie ciepłej odzieży osobom potrzebującym. Akcja jest dobrze odbierana i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ofiarodawców, jak i potrzebujących.
Odzież, zarówno dla dorosłych i dzieci można przynosić, przez cały okres trwania akcji. Druga edycja akcji "Wymiany ciepła” potrwa do 30 marca 2019 roku.

Lokalizacja punktów wymiany ciepła:
• Jadłodajnia przy ul. Kwiatowej 6 (budynek Fundacji Społecznej „Solidarni”)
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2
• Rejon Obsługi Mieszkańców nr 5 przy ul. Czaplinieckiej 68
• Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przy ul. Wojska Polskiego 132
• Cafe Senior „Raj” przy ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)

Przekazywane ubrania powinny być czyste i w dobrym stanie. Organizatorem akcji jest PEC Bełchatów, który udostępnia specjalne wieszaki na zimową odzież. Akcję honorowym patronatem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Dodatkowo osoby bezdomne i potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z ciepłych posiłków w miejskiej jadłodajni przy ul. Kwiatowej 6. Gorąca zupa z mięsną wkładką wydawana jest od poniedziałku do soboty. Na niedzielę i święta wydawane są paczki z suchym prowiantem. Każdego dnia z jadłodajni korzysta około siedemdziesięciu osób. Od czterech sezonów jadłodajnię przy wsparciu miasta prowadzi Fundacja Społeczna „Solidarni”. W tym roku na działanie miejskiej jadłodajni magistrat przeznaczył prawie 48 tys. zł w ramach konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.