Starostwo Powiatowe w Bełchatowie pozyskało 570 tysięcy zł dotacji na przebudowę mostu na rzece Rakówce w pasie ul. Cegielnianej w Bełchatowie. Urzędnicy starostwa zorganizowali konferencję prasową na temat tej powiatowej inwestycji.
Prace rozpoczną się za kilka miesięcy, we wrześniu, a zakończą jeszcze w tym roku. Wkrótce ma być ogłoszony przetarg.
Jak powiedział Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, przebudowa mostu jest elementem większej inwestycji: gruntownej przebudowy ulicy Cegielnianej, na odcinku od ulicy Czaplinieckiej do ulicy Pabianickiej, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy kierowców. Podmiotem odpowiedzialnym za budowę będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, który wyłoni w przetargu wykonawcę prac i przygotuje organizację ruchu na czas remontu.
Wicestarosta Grzegorz Gryczka podzielił się informacjami na temat kosztów i zdradził szczegóły techniczne. Koszty wyniosą około 1,8 mln zł. W ramach przebudowy most zyska nowe parametry, droga zostanie poszerzona do 7 metrów, a oprócz tego po stronie północnej drogi powstanie 2,5 metrowa ścieżka rowerowa, po południowej chodnik o szerokości 2 metrów. W kolejnych latach planowana jest dalsza przebudowa ulicy Cegielnianej o kosztorysowej wartości 12 milionów złotych.