Ponad 150 tys. zł wynosi dotacja z miasta dla bełchatowskiego szpitala. Umowa w tej sprawie została podpisana w połowie kwietnia przez Mariolę Czechowską, prezydenta Bełchatowa i Witolda Tomaszewskiego, pełniącego obowiązki dyrektora szpitala.
Pieniądze z budżetu samorządowego pozwolą na zakup urządzeń do 4 oddziałów szpitala. Zadecydowano, że do oddziału pediatrycznego trafi  defibrylator z pomiarem EKG i saturacją, wykorzystywany podczas reanimacji. Elektrody i czujniki w tym sprzęcie zapewnią wysoki poziom działania urządzenia. Oddział neurologiczny wzbogaci się o aparaty EKG i EEG, a oddział kardiologiczny o nowoczesny respirator. Zakupiony sprzęt pozwoli na bieżące monitorowanie i rejestrowanie parametrów życiowych u pacjentów.
Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa podkreśliła, że dzięki temu wsparciu finansowemu bełchatowianie będą mieli zapewnioną opiekę medyczną na dużo wyższym poziomie. Z kolei Witold Tomaszewski zapewnił, że urządzenia zostaną jak najlepiej wykorzystane, zgodnie z zasadą. że pacjent jest najważniejszy. Sprzęt zakupiony z miejskiej dotacji będzie służył nie tylko bełchatowianom, ale też mieszkańcom całego województwa, którzy są leczeni w bełchatowskiej placówce.