Praca dorywcza na święta generuje dodatkowe źródło dochodu. Grudzień to idealny okres na zdobycie ekstra pieniędzy, chociażby na prezenty dla bliskich. Przed Świętami i Nowym Rokiem można dorobić, pracując jako św. Mikołaj.

Oczywiste jest, że praca św. Mikołaja to praca sezonowa w Polsce. Główne zajęcie św. Mikołaja polega na rozdawaniu prezentów i krótkiej wymianie zdań z najmłodszymi, ale bardziej wymagające oferty wiążą się ze śpiewaniem lub grą na instrumencie muzycznym. Stawki dla panów w czerwonym przebraniu wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za godzinę.

Sprzedawca choinek - handlarze, którym nie przeszkadzają niskie temperatury, mogą także zatrudnić się przy sprzedaży opłatków wigilijnych lub fajerwerków. Praca sprzedawcy choinek jest wymagająca, ale dobrze płatna. Zarobki na tym stanowisku mogą wynieść ok. 17 zł brutto za godzinę.

Sprzedawca na jarmarku bożonarodzeniowym - praca polega na sprzedaży ozdób choinkowych, wyrobów garmażeryjnych i masarskich czy biżuterii. Pracodawcy wymagają często komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Nagradzają za wyniki i zapewniają pracownikom gorące napoje. Stawka godzinowa wynosi średnio 13,70 - 18 zł brutto.

Hostessa (śnieżynka, aniołek, pani Mikołajowa) - na tym stanowisku ważną rolę odgrywa miła aparycja, mniejszą uwagę pracodawcy przywiązują do doświadczenia. Hostessa zarabia 14 - 15 zł/h na rękę przy pracy w wymiarze od 6 do 8 godzin dziennie, chociaż nie brakuje również ofert pracy za minimalną stawkę godzinową (w 2018 r. 13,70 zł brutto). Na atrakcyjne zarobki mogą liczyć hostessy w przebraniu

Przed Bożym Narodzeniem również pracodawcy z Bełchatowa oferują tymczasowe zatrudnienie w produkcji, handlu i usługach. Zobacz, jakie oferty pracy przygotowali bełchatowscy przedsiębiorcy przed Świętami i Nowym Rokiem.

              
Promotor HUAWEI
praca na weekendy
Mobilny Doradca
do obsługi wniosków z Call Center
Pracownik hali sprzedaży
obsługa stoiska z karpiem
Szkoleniowec praca Bełchatów
Doradca finansowy Pakowacz

Szkoleniowiec
do przeprowadzenia kursu dozorca/portier

Oferty pracy Bełchatów