Policja ostrzega przed kolejnymi internetowymi wyłudzeniami, tym razem metodą "na znajomego" z Facebooka. Metoda internetowych oszustów nie jest nowa. Oszuści podszywają się pod naszych znajomych i próbują wyłudzić pieniądze.
Tym razem sprawa dotyczy mieszkanki Bełchatowa, która zawiadomiła funkcjonariuszy, że ktoś podszył się pod nią, zakładając drugie konto na Facebooku. Następnie za pomocą komunikatora rozesłał do jej znajomych wiadomości z prośbą o zagłosowanie na nią w konkursie. Należało podać nazwę sieci telefonicznej i numer telefonu. Po podaniu danych przychodził sms z kodem, jaki należy wpisać, aby dokończyć głosowanie. W sms-ie tym była też informacja, że koszt takiego sms-a to prawie 300 złotych. Niestety nawet taka suma nie zniechęciła dwóch znajomych kobiety, którzy zagłosowali.
Sprawą zajęli się już bełchatowscy śledczy.
Policjanci ostrzegają, uważaj na prośby od "znajomych" z Facebooka. Jeżeli otrzymasz prośbę od "znajomego" przez komunikator, lub za pomocą komunikatora odzywa się do Ciebie oszust podający się za Twojego znajomego z Facebooka i prosi Cię o zagłosowanie w konkursie lub wykonanie drobnej płatności tłumacząc się jakąś wyjątkową sytuacją, skontaktuj się z nim telefonicznie i zweryfikuj czy prośba rzeczywiście pochodzi od niego.
Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź, czy nie masz do czynienia z oszustem.