Oddłużaniem firm i osób fizycznych zajmują się firmy antywindykacujne. Pomagają spłacić dług i wstrzymać egzekucję komorniczą. Są coraz częściej ostatnią nadzieją dla prawie 2 mln dłużników w tym też korzystających z chwilówek. O ich skuteczność oddłużania świadczą  pozytywne opinie osób korzystających z  nie tylko  firm jest już stwierdzona. Firmy i osoby prywatne zadłużają się na potęgę, a potem mają kłopoty ze spłatą długów. Wg danych Krajowego Rejestru Długów w roku 2017 zadłużenie miało około 1,8 mln naszych obywateli. W wielu przypadek zadłużenie prowadzi do zachwiania równowagi finansowej i wynikających stąd kłopotach płatniczych.
Wg ekspertów część osób stale zadłużonych znalazła wyjście z sytuacji dzięki 500+. Rodziny nie muszą szukać pomocy finansowej w parabankach i innych instytucjach, które czasami ogłaszają się nawet na ulicznych słupach ogłoszeniowych, gdyż otrzymują od państwa pieniądze na dzieci. 500+ pozwoliło także na spłatę wielu długów, co spowodowało, że wiele rodzin wyszło z permanentnego kryzysu finansowego i dzięki comiesięcznemu dodatkowi pieniężnemu prowadzi spokojne życie, bez martwienia się, że za parę dni upływa termin płatności pożyczki.
Ale nie wszyscy mają tego typu możliwość oddłużenia się. W sukurs przychodzą wtedy firmy wyspecjalizowane w działaniach antywindykacyjnych. Ponieważ jest spory rynek na tego typu usługi, takie firmy znajdują pole do działania i mają wielu klientów. Co za tym idzie odnoszą autentyczne sukcesy podważając długi, wstrzymując egzekucję komorniczą itp.
Firmy antywindykacyjne zajmują się długami frankowymi, upadłością konsumencką, restrukturyzacją, zabezpieczeniem majątku dłużnika.
Antywindykatorzy są skuteczni także w wygrywaniu spraw z bankami, które nie zawsze dysponują zapleczem prawnym na właściwym poziomie. Znalezienie błędów w pozwie banku o zwrot długu nie jest dla specjalistów problemem, a to już nieraz wystarcza do zanegowania wymaganej płatności czy wstrzymania egzekucji. Czasem wskutek takich działań, umiejętności wychwycenia błędów w pozwie, sąd oddala wniosek i dług znika.
Jeżeli firmy windykacyjne komuś mogą pomóc, to bardzo dobrze. Ale najlepiej nie mieć długów i spać spokojnie.