Program obchodów Święta Niepodległości 2018 w Bełchatowie obejmuje wiele uroczystości i wydarzeń, które odbywać się będą w niedzielę, 11 listopada.

Uroczyste obchody rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem żołnierzy POW przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika. O godz. 12:00 w kościele przy ul. Kościuszki odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. Po mszy bełchatowianie, obdarowani setką białych i czerwonych róż (akcja 100 róż na stulecie odzyskania niepodległości odbędzie się nie po raz pierwszy), wezmą udział w uroczystym marszu ulicami miasta. Pochód wyruszy spod kościoła o godz. 13 i przejdzie ulicami: Kościuszki, Pabianicką, Bawełnianą, Piłsudskiego aż do Placu Wolności. Na Placu Wolności nastąpi odsłonięcie posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W stulecie odzyskania niepodległości, organizowane będą także specjalne wydarzenia sportowe, wystawy, spotkania i koncerty.

11 listopada to wyjątkowy dzień dla Polaków, dlatego wymaga niezwykłej oprawy. Włączając się we wspólne świętowanie, wywieśmy przy domach, na balkonach narodowe flagi.