Nielegalna produkcja tytoniu odbywała się na terenie jednej z posesji w powiecie bełchatowskim. 9 lutego funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi wspólnie  z funkcjonariuszami CBŚP z Łodzi oraz przy udziale funkcjonariuszy KPP z Bełchatowa, zlikwidowali produkcję.
Zanim doszło do wejścia funkcjonariuszy na posesję, został skontrolowany samochód fiat ducato, który stamtąd wyjechał. Kierowcą auta był 35-letni mężczyzna. W samochodzie znajdowało się 71 worków jutowych zawierających tytoń. Po tym odkryciu funkcjonariusze wkroczyli do posesji, z której znowu wyjeżdżał kolejny samochód, tym razem opel astra, którym kierował 42-letni mężczyzna.
W wyniku kontroli zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu i 202 worki z tytoniem w środku. W ręce stróżów prawa trafiło też 1,6 g suszu roślinnego. Badanie narkotesterem potwierdziło, że susz to substancja narkotyczna.
Przedstawiciele prawa zabezpieczyli 4095 kg tytoniu o wartości szacowanej na kwotę ponad 2,8 mln zł. Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać za popełnienie przestępstwa skarbowego.