W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze bełchatowskiej policji wzywani byli do 4 poważnych zdarzeń drogowych, w tym dwóch z udziałem motocyklistów.
20 lipca 2018r. o godz.16.45 na drodze W474 w miejscowości Nowy Świat doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni mieszkaniec Śląska, kierujący motocyklem honda SH300, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i utracił panowanie nad pojazdem. Motocykl uderzył w bariery energochłonne. Na skutek wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu.
W sobotę, 21 lipca 2018r. około godz. 15.00 w Zabłotach, gm. Zelów, kierująca rowerem, prawdopodobnie wykonując w sposób nieprawidłowy manewr skrętu w lewo, doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Volkswagen, który podjął manewr jej wyprzedzenia. W wyniku zdarzenia 60-letnia rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.
W tym samym dniu, o godz. 16.05 w Zelowie na ulicy Kościuszki doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letnia kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód lancia kierowany przez 25-letnią kobietę. Na skutek odniesionych obrażeń piesza zmarła. Kierująca lancią była trzeźwa.
22 lipca 2018r. około godz. 17.30 w Bełchatowie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego – Al. Amperea – ul. Zamoście i Mostowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Toyota Yaris i motocykla m-ki Husqvarna. Kierujący toyotą, 54-letni mieszkaniec Bełchatowa, jak wynika z ustaleń, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo,nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wobec nadjeżdżającego z naprzeciwka motocyklisty. Kierujący motocyklem, 36-letni mieszkaniec Pabianic, ze złamaniem obu kończyn górnych został przewieziony do szpitala w Bełchatowie. Obaj kierujący byli trzeźwi.