Na cztery dni przed Marszem Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe, prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji marszu. Po zakazie dla narodowców Andrzej Duda z pomocą rządu organizuje uroczystości państwowe. Na wielki biało-czerwony marsz zaprasza wszystkie środowiska.

Narodowcy zapowiadają: Marsz Niepodległości odbędzie się wbrew zakazowi.
Amerykanie ostrzegają przed marszem 11 listopada
Specjalne ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa w czasie Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada w Warszawie wydała Ambasada USA.
- "W 2017 roku w marszu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne. Miały także miejsce starcia między uczestnikami marszu oraz demonstrantami z kontrmanifestacji. Jeśli tegoroczny marsz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się, ma się on rozpocząć przed budynkiem Sejmu w pobliżu Pomnika Armii Krajowej i Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy przejdą stamtąd do Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i Wybrzeżem Szczecińskim udadzą się na Stadion Narodowy. Należy: unikać trasy marszu, unikać tłumów, unikać demonstracji, nie zwracać na siebie uwagi, śledzić bieżące informacje w lokalnych mediach" - czytamy na stronie ambasady.

Kto wybiera się na marsz do Warszawy?

- IBRiS zapytał Polaków o chęć wzięcia udziału "w organizowanym w Warszawie przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości". Badanie wykonano na zlecenie "Rzeczpospolitej". Jak się okazuje, 79 proc. ankietowanych nie wybrałoby się na ten marsz. Przeciwnego zdania było tylko 2 proc., 19 proc. badanych rozważyłoby taką możliwość.
"Wśród zwolenników pójścia na tę demonstrację dominują mieszkańcy wsi, osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym, osoby o poglądach prawicowych. Wśród nich największa grupa, to wyborcy ruchu Kukiz'15 (50 proc.) i Prawa i Sprawiedliwości (34 procent)" - podaje Rzeczpospolita.