Przed Katarzyną Dacyszyn, łódzką  modelką i projektantką mody, autorką marki Bunny Blanc, jeszcze kilka lat zabiegów operacyjnych, estetycznych i długa rehabilitacja, aby zniwelować skutki ataku mężczyzny-stalkera, który najpierw ją inwigilował, a później oblał kwasem siarkowym.

W walce o odzyskanie zdrowia nigdy nie była sama, zawsze wspierała ją liczna grupa przyjaciół, którzy właśnie zaprezentowali kalendarz Bawełny 2018. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na dalsze leczenie projektantki. Został wydrukowany w nakładzie 300 egzemplarzy. Można go kupić w łódzkich restauracjach Bawełna i Przerwa oraz  w Milionova Fabryka Designu.

Trwa też publiczna zbiórka we wspomnianych restauracjach. Pieniądze można wrzucać do znajdujących się w nich skarbon.
Aby wspomóc leczenie Katarzyny można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji Złotowianka.

Katarzyna Dacyszyn została oblana kwasem siarkowym w łódzkim sądzie, tuż przed rozprawą o uporczywe nękanie. Została w stanie ciężkim przewieziona śmigłowcem do szpitala w Siemianowicach Śl. Leczenie trwało kilka miesięcy. Oparzeniom uległy drogi oddechowe oraz 25% ciała w tym obie rogówki.
Mężczyzna nękał kobietę od jedenastu lat. W końcu kobieta zgłosiła to prześladowanie na policję, która ustaliła sprawcę i oskarżyła o uporczywe nękanie. Doszło do wyznaczenia sprawy w sądzie.
W dniu rozprawy w sierpniu 2016 roku mężczyzna oblał twarz i ciało kobiety kwasem siarkowym, który przyniósł do sądu w słoiku po kawie. Mężczyzna zaś zapalił papierosa i czekał na policjantów. W czasie śledztwa, biegli psychiatrzy sądowi ustalili skłonności psychopatyczne niebezpieczne dla społeczeństwa.
25 października Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 51-letniego stalkera na 25 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym i trwałego oszpecenia pokrzywdzonej, poprzez oblanie jej z bliskiej odległości stężonym  śmiercionośnym kwasem siarkowym. Wyrok czeka na uprawomocnienie.

Chcesz wesprzeć Katarzynę Dacyszyn w jej leczeniu, dokonaj wpłaty na rachunek:
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
W tytule przelewu wpisać należy: darowizna dla Dacyszyn Katarzyna D/52
Fundacja ZŁOTOWIANKA