Dariusz Matyśkiewicz kontrkandydat Marioli Czechowskiej na prezydenta Bełchatowa w wyborach samorządowych 2018 został powołany na wiceprezydenta ds. inwestycji.

Swoją funkcję zacznie pełnić od 1 lutego. – Jest wola mieszkańców, abyśmy wspólnie sprawowali władzę – powiedziała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Fotel wiceprezydenta obejmie po Ireneuszu Owczarku, który zajmował to stanowisko w poprzedniej kadencji Marioli Czechowskiej. Na stanowisku wiceprezydenta ds. oświaty, kultury i spraw społecznych zostaje Łukasz Politański.

Dariusz Matyśkiewicz urodził się w 1971 r. Od 1998 roku jest radnym Rady Miejskiej w Bełchatowie. Za prezydentury Marka Chrzanowskiego w latach 2003 – 2014 był wiceprezydentem Bełchatowa odpowiedzialnym m.in. za inwestycje.

W ostatniej kampanii samorządowej zaprezentował pomysł utworzenia bełchatowskiego holdingu spółek miejskich. - Projekt stworzenia holdingu ma na celu uzdrowienie słabej kondycji spółek należących do miasta. Przez okres całej następnej (5-letniej) kadencji, pensje dla prezesów i wiceprezesów będą bełchatowian kosztować około 6,6 milionów złotych! - Piotr Kopek (prezes WODKAN-u) w ciągu następnej kadencji może zarobić około jednego MILIONA złotych, a Szczepan Chrzęst (BTBS-u) około 700 tysięcy złotych - czytamy na oficjalnej stronie stowarzyszenia PLUS na Facebooku.

- Wiele punktów z programu wyborczego Dariusza Matyśkiewicza jest zbieżnych z moim programem i na pewno będą one realizowane – mówiła prezydent Bełchatowa podczas dzisiejszego briefingu – Zamierzam również realizować postulaty z programów innych kandydatów i to jest także wola nowego wiceprezydenta. – podkreśliła pani prezydent. Prezydent Czechowska zapowiedziała zmiany w miejskich spółkach, które mają nastąpić na początku lutego.

Objęcie stanowiska wiceprezydenta przez Dariusza Matyśkiewicza oznacza zmiany w składzie Rady Miejskiej w Bełchatowie. Radnego Matyśkiewicza, którego mandat zostanie wygaszony, zastąpi Katarzyna Giesko.

Podobne artykuły

Czytaj też: Piotr Wysocki oficjalnie kolejnym kandydatem na prezydenta Bełchatowa
Czytaj tez: Kandydaci na prezydenta Bełchatowa 2018 rozpoczynają wyścig o władzę w Bełchatowie
Czytaj też: Dariusz Matyśkiewicz, trzeci kandydat na prezydenta Bełchatowa zaprezentował swój program
Czytaj tez: Patryk Marjan zawalczy o prezydenturę w Bełchatowie
Czytaj też: Mariola Czechowska obiecuje "Bliżej mieszkańców"