Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa i okolic mają szansę nawiązać współpracę biznesową z brytyjską firmą DS Smith, która rozpoczyna budowę fabryki opakowań w Bełchatowie.

Oprócz generalnego wykonawcy Brytyjczycy chcą nawiązać współprace z firmami logistycznymi, transportowymi, ochrony mienia i placówkami medycznymi. Lokalne firmy zainteresowane współpracą powinny złożyć swoje aplikacje (charakterystyka firmy, referencje itp.) do 7 listopada 2018 r. na adres invest@belchatow.pl. Pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu przekażą przesłane oferty inwestorowi, który skontaktuje się z wybranymi firmami. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 44 733 51 45.

Brytyjski DS Smith wybuduje w Bełchatowie fabrykę wysokiej jakości opakowań tekturowych. Fabryka ma rozpocząć produkcję w drugiej połowie 2020 roku. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln złotych. Dzięki fabryce powstanie 200 nowych miejsc pracy. Do pracy w bełchatowskiej fabryce rekrutowani będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowaną większość pracowników będą stanowili mieszkańcy Bełchatowa. Przed podjęciem pracy zostaną oni przeszkoleni w jednej z już działających w Polsce fabryk, najprawdopodobniej w Kutnie.

Inwestor rozważa także możliwość utworzenia w Bełchatowie swojej klasy patronackiej. Także w tej kwestii możliwa jest współpraca z innymi firmami. Dzięki temu uczniowie jednej klasy będą mieli praktyki w kilku zakładach.

Informacja o chęci współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami ma duże znaczenie nie tylko dla rodzimego biznesu ale i mieszkańców Bełchatowa.