Sklepy zapowiadają na ten dzień wielkie promocje i zniżki atrakcyjnych towarów. Czy okażą się te promocje naprawdę imponujące, to przekonamy się o tym w piątek, 24 listopada. Na ten dzień przypada Black Friday 2017, czyli Czarny Piątek.
Black Friday jest od lat popularny w Europie Zachodniej i przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Z telewizyjnych przekazów dowiadujemy się w jaki sposób zamożni Amerykanie walczą ze sobą o sprzęt i towar w obniżonych cenach. Częste dantejskie sceny w sklepach obrazują rzeczywistą skalę obniżek. Są tak duże, że ludzie mają obłęd w oczach, żeby zdobyć parę słuchawek czy telewizor w atrakcyjnej cenie.
W naszym kraju to wyprzedażowe święto jest mniej popularne, ale z roku na rok uzyskuje zwolenników i sympatyków. Przypuszczać należy, że w tym roku zostaną pobite kolejne rekordy, bo rośnie siła nabywcza społeczeństwa nie tylko dzięki 500+, ale też za sprawą wzrostu wynagrodzeń w gospodarce.
Warto zaplanować sobie zrobienie zakupów w piątek 24 listopada, bo sklepy obniżają ceny starając się przyciągnąć klientów.
W Bełchatowie będzie wiele okazji, żeby sprawdzić na jakie obniżki zdobyli się lokalni handlowcy, które sklepy najbardziej serio potraktowały Black Friday i zaproponowały atrakcyjne promocje w tym dniu.
Choć wyprzedaże odbywają się głównie w sklepach stacjonarnych, to interesujących handlowych propozycji mogą oczekiwać też internauci, zwłaszcza w pierwszy poniedziałek po Black Friday, bo wtedy przypada Cyber Monday, internetowy odpowiednik piątku. W poniedziałek 27 listopada będą wyprzedaże w sklepach internetowych, głównie w takich działach, jak RTV czy AGD.