Firma Bartolini Air zajmująca się szkoleniem pilotów, uruchamia nowy biznes – powietrznych taksówek. Taxi Air będą woziły pasażerów małymi samolotami odrzutowymi. Dodatkowo firma będzie świadczyła usługi zarządzania lotami odrzutowcami z łódzkiego portu lotniczego. Samoloty firmy mogą lądować także w małych miejscowościach, gdzie znajdują się trawiaste lotniska o długości 600 metrów. Z Łodzi do Gdańska doleci się w godzinę. Podróż do Kołobrzegu zajmie trochę dłuższy czas, bo 2 godziny.
Odprawa przed lotem trwa do 10 minut. Dwusilnikowy samolot może zabrać trójkę pasażerów. Ceny w granicach 2-3 tys. zł za osobę. Ceny ustalane są przed lotem i zależą od długości trasy i liczby lądowań.
Bartolini Air uruchomi także loty do portów europejskich. Do tych celów wykorzysta samoloty odrzutowe Cessna, zabierające 6 pasażerów. Lądowanie będzie możliwe na 15 polskich lotniskach cywilnych i na tysiącu europejskich. Lot do Gdańska takim samolotem potrwa 20 minut.
Bartolini Air swoją bazę ma na lotnisku w Łodzi. Dysponuje serwisem i hangarami z możliwością rozbudowy o kolejne. W skład floty Bartolini Air wchodzą aktualnie dwa samoloty Tecnam Piston Twin dostosowane do krótkich pasów startowych. Firma mająca ambitne plany rozbudowy swojej floty, wchodzi też na rynek czarterowy z jednym odrzutowcem, Cessna Citation Jet.
Firma liczy także na zarządzanie samolotami należącymi do osób prywatnych. Jak powiedział Jakub Benke, prezes zarządu, obecnie w Polsce jest około 30 prywatnych odrzutowców, a każdego roku liczba ta zwiększa się o kilka nowych samolotów.  Usługi Bartolini Air będą skierowane do właścicieli prywatnych samolotów i turbośmigłowych w Polsce i Rosji, aby mogli korzystać z kompleksowych usług zarządzania samolotami, serwisem, hangarami i konserwacją techniczną. Firma pomoże też w imporcie i rejestracji, rekrutacji załogi i spełnieniu technicznych i operacyjnych wymagań lotnictwa cywilnego.