Robert Lewandowski, znakomity polski piłkarz stał się właścicielem luksusowego apartamentu w warszawskim wieżowcu Złota 44, w samym centrum stolicy, wybudowanym przez BBI Development. Bryła budynku zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda przypomina smagany wiatrem żagiel. Wieżowiec przy Złotej 44 już drugi rok z rzędu jest liderem sprzedaży luksusowych apartamentów w Polsce.
Jak podkreślają szefowie BBI Development, dla Roberta Lewandowskiego bardzo istotny był dostęp do strefy rekreacyjnej budynku. Pod tym względem budynek spełnia największe wymagania. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców przeznaczona jest luksusowa strefa relaksu na ósmym piętrze o powierzchni 1400 m kw. z 25 metrowym basenem, gabinetami masażu, sauny, siłowni, fitness klubu, sali kinowej oraz drugiej sali wyposażonej w symulator do gry w golfa.
Wieżowiec przy Złotej 44 należy do najwyższych mieszkalnych budynków w Europie. Ma 192 m wysokości, 52 piętra i 287 apartamentów. Najmniejsze są lokale dwupokojowe o powierzchni 62 m kw., a największe ponad 300 m kw. Średnie ceny od 28 tys. zł za metr kwadratowy.