W najbliższy weekend 1 i 2 września odbędą się uroczystość obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W Bełchatowie tradycyjnie uroczystości upamiętnienia wydarzeń wrześniowych będą odbywały się w Grocholicach i u stóp Góry Borowskiej.
1 września uczestnicy obchodów spotkają się o godz.16:20 w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach. O godz. 17 w kościele Wszystkich Świętych zostanie odprawione nabożeństwo. Mszy św. będzie towarzyszyć wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”. Podobnie, jak w latach poprzednich i w tym roku otrzymają ją zasłużeni dla Bełchatowa. Zaraz po liturgii planowany jest przemarsz na cmentarz przy ul. Tylnej, gdzie ok. godz. 18:30 rozpocznie się część patriotyczna. Mieszkańcy, pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny, złożą kwiaty. Będzie też apel poległych i salwa honorowa, które wykonają członkowie bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”.
2 września miejscem spotkania będą Góry Borowskie, gdzie o godz. 10 zostanie odprawione nabożeństwo. Później będą przemówienia, a także apel poległych i salwa honorowa. Zaplanowane jest również złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci walczących w czasie Kampanii Wrześniowej.