Dwieście nowych miejsc pracy powstanie w Bełchatowie. Firma DS Smith wybuduje fabrykę w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł.

DS Smith Polska to producent opakowań z tektury falistej. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu DS Smith Plc, który łącznie zatrudnia blisko 28,5 tys. pracowników w fabrykach zlokalizowanych w 37 krajach.
Na rynku polskim DS Smith rozwija swoją działalność od 1971 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1250 pracowników w fabrykach produkcyjnych i centrach usługowych, zlokalizowanych w obrębie głównych aglomeracji miejskich.
Fabryki DS Smith Polska, wyposażone w nowoczesny park maszynowy, są jednymi z najnowocześniejszych w Europie. Oferują szeroką gamę wysokiej jakości tekturowych opakowań FMCG, przemysłowo-transportowych, display’e POS oraz spersonalizowane opakowania ochronne. Różnorodne opakowania, z nadrukiem fleksograficznym czy offsetowym, zaspokajają potrzeby lokalnych odbiorców, jak i topowych, międzynarodowych marek. DS Smith może pochwalić się tak znaczącymi nagrodami, jak PackStar czy WorldStar.

11 kwietnia 2018 r. firma DS Smith złożyła do UM wniosek w sprawie zakupu 12,5 ha działki w strefie przemysłowej, oferując kwotę zakupu w wysokości 3 800 000 zł. W dniu 6 września urzędnicy i przedstawiciele firmy podpisali akt notarialny sprzedaży działki. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2020 roku.

Inwestor deklaruje, że pracę w nowej fabryce dostanie dwieście osób. Dodatkowych sto osób powinno znaleźć zatrudnienie w firmach współpracujących, czyli transportowych, sprzątających czy ochroniarskich. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. - Zdecydowana większość pracowników rekrutowana będzie w Bełchatowie. Będziemy poszukiwać zarówno do pracy w biurze, jak i produkcji. Co ważne, nie oczekujemy doświadczenia w pracy przy opakowaniach tekturowych. Mamy dobrze rozwinięty system szkoleń, więc nie będziemy wymagać specjalistycznej wiedzy – wyjaśnia Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith Polska.